2018 VAS Ltd Rich Fruit Cake State Final Results

Sponsored by Ward McKenzie

Winner: Anne-Marie Primmer - Central & Upper Goulburn
2nd Place: Lynne Wickenton - South Western
3rd Place: Louise McCudden - North Eastern
VHC: Leah Panos - Midlands
HC: Judy Keegan - Central & South Gippsland
Finalist: Bettina Kent - Western
Finalist: Margaret Watson - Goulburn Valley Riverina
Finalist: Mary Grant - Murray Valley
Finalist: Peter Lloyd-Jones - Northern
Finalist: Rita Cavanagh - Gippsland
Finalist: Stephen Carman - Wimmera

Rich Fruit Cake 2.JPG

2018 VAS Ltd Junior Boiled Fruit Cake State Final Results 

Sponsored By Ward McKenzie

Winner: Matt Mitchell - Midlands
2nd Place: Eleanor Robinson - North Eastern
3rd Place: Ben Wickenton - South Western
HC: Jasmine Ash - Northern
HC: Jorja Douglas - Western
C: Lisa Gallagher - Central & Upper Goulburn
Finalist: Caleb Turton - Central & South Gippsland
Finalist: Chloe Scott - Gippsland
Finalist: Emily Polack - Wimmera
Finalist: Rachael Matthews - Goulburn Valley Riverina

Junior Boiled Fruit Cake 2.JPG

2018 VAS Ltd Sewing State Final Results 

Sponsored by Spotlight

Winner: Maree Logan - Goulburn Valley Riverina
2nd Place: Margaret Mary Finn - Midlands
3rd Place: Lorraine Van Den Oever - Gippsland
VHC: Carol Sincock - Northern
Finalist: Ann Ware - Central & Upper Goulburn
Finalist: Jan Coates - Wimmera
Finalist: Judy Byron - North Eastern
Finalist: Karen Jackson - South Western
Finalist: Meaghen Fahey - Murray Valley
Finalist: Valmai Walker - Central & South Gippsland

Sewing.JPG

2018 VAS Ltd Patchwork State Final Results

Sponsored by Spotlight

Winner: Wendy Gontier - Central & South Gippsland
2nd Place: Nancy Johnson - Gippsland
3rd Place: Debbie Clifford - Northern 
VHC: Pauline Holden - Wimmera
HC: Sharon Chessari - Murray Valley
C: Suzanne Lyle - Midlands
Finalist: Adele Schweicker - Goulburn Valley Riverina
Finalist: Joan Hamilton - Central & Upper Goulburn
Finalist: Judith Merkel - North Eastern
Finalist: Linda Ullyat - South Western

Patchwork.JPG

2018 VAS Ltd Knitting State Final Results 

Sponsored by Spotlight

Winner: Mary Aldrich - Murray Valley
2nd Place: June Radford - Wimmera
3rd Place: Heather Graham - Gippsland
HC: Mavis Neumann - Central & Upper Goulburn
C: Phyllis Thomas - North Eastern
Finalist: Gwenda Hill - Midlands 
Finalist: Janet Angel - Western
Finalist: Kaye Howells - Central & South Gippsland
Finalist: Kerri Bremner - South Western
Finalist: Linda Ford - Goulburn Valley Riverina

Knitting.JPG

2018 VAS Ltd Embroidery State Final Results

Sponsored by Spotlight

Winner: Shirley Dennis - Gippsland
2nd Place: Linda Maher - Northern
3rd Place: Elaine Watson - South Western
Finalist: Carol Summerfield - Central & South Gippsland
Finalist: Janet Watson - Midlands
Finalist: Jeanette Kenney - Central & Upper Goulburn
Finalist: Judith Ramsdale - North Eastern
Finalist: Margaret Davis - Goulburn Valley Riverina
Finalist: Mary Aldrich - Murray Valley
Finalist: Mary Frenchman - Wimmera

Embrodiery.JPG