2019 Victorian Agricultural Shows Senior Photography State Final

Katie Harris representing Central & South Gippsland Group (Berwick Show)

Dorothy Fountain representing Central & Upper Goulburn Group (Seymour Show)

Ian Fellowes representing Gippsland Group (Maffra Agricultural Show)

Shirley Coldwell representing Goulburn Valley Riverina Group (Finley Show Society Inc.)

Pam Sheean representing Midlands Group (Daylesford Show)

Leanne Bickley representing Murray Valley Group (Wodonga Show Society Inc)

Tricia WIlliams representing North Eastern Group (Rutherglen Agricultural Society Inc)

Tracy Roberts representing Northern District Group (Kerang Show)

Chevy Walsh representing South Western Group

Courtney Gordon representing Western District Group (Mount Gambier Show)

Lynn Aristides representing Wimmera Group (Dimboola Show)

Senior Photography SF.png

2019 Victorian Agricultural Shows Junior Photography State Final

Elijah Le Serve representing Central & South Gippsland Group (Korumburra Show and Other Events)

Matthew Giannarelli representing Central & Upper Goulburn Group (Seymour Show)

Malia Wheal representing Gippsland Group (Sale Show)

Sophie Hodge representing Goulburn Valley Riverina Group (Numurkah Show Society)

Ruby Smith representing Midlands Group (Beaufort Agricultural Society Annual Show)

Angelina Pierson representing Murray Valley Group (Wodonga Show Society Inc)

Liam Hindle representing North Eastern Group (Yarrawonga Show)

Tania Hutchinson representing Northern District Group (Bendigo Agricultural Show Society)

Elijah Reid representing South Western Group (Colac Show Grounds)

Hayley Toms representing Western District Group (Edenhope Show)

Brodie Kennedy representing Wimmera Group (Nhill Show)

Junior Photography SF.png

Topics for 2019/20 Show Season

A Photo Featuring Water - Senior & Junior Sections

collecting-rain-water-with-hand[1].jpg

Senior Photography Rules & Regulations

Junior Photography Rules & Regulations

 

VAS Photography Competition 2018 Results

2018 Senior Photography State Final Winners

Winner: Rebecca Dalton - Goulburn Valley Riverina 
2nd Place: Min Hamdorf - North Eastern
3rd Place: Chriss Perry - South Western

2018 Junior Photography State Final Winners

Winner: Bronte Bowles - Northern
2nd Place: Neve McClure - Western
3rd Place: Alexis Collins - Wimmera

Senior Photography.JPG
Junior Photography.JPG